Dzisiaj jest 28-01-2021
szukaj
szukaj
zamknij
  zamknij

   Państwowa Szkoła Muzyczna I-go st.
   ul. 5-stycznia 20
   64-200 Wolsztyn

   tel. +48 68 384 31 50
   e-mail: sekretariat@psm.bior.pl


    

   SZKOŁA
   Letnia Akademia Instrumentów Dętych

   IX Letnia Akademia Instrumentów Dętych

   W dniach 7-14 sierpnia 2016r. gościliśmy uczestników IX Letniej Akademii Instrumentów Dętych. Warsztaty w poszczególnych specjalnościach poprowadzili w tym roku:
   flet - mgr Maria Peradzyńska (ZPSM Warszawa)
   klarnet - prof. Bogdan Ocieszak (AM Gdańsk),
   fagot - dr hab. Grzegorz Dąbrowski (AM Bydgoszcz)
   saksofon - dr hab. Dariusz Samól (AS Szczecin)
   akompaniatorzy - mgr Ewa Ruszała i dr hab. Andrzej Jungiewicz.
   Warsztaty Letniej Akademii przeznaczone są dla młodych muzyków wszystkich szczebli nauczania i w tym roku organizatorzy poświęcili szczególną uwagę muzyce kameralnej. Lekcje indywidualne oraz warsztaty kameralne koncentrowały się na podnoszeniu poziomu wykonawczego uczestników. Pedagodzy prowadzący zwracali uwagę na technikę gry, stylowość wykonywanych utworów, współpracę zespołową, a także na aspekty związane z występem estradowym.
   Jak zawsze w ramach Letniej Akademii odbywały się koncerty. Na pierwszym z nich, otwierającym imprezę, zaprezentowali się pedagodzy, którzy będą pracować z młodymi uczestnikami Akademii. Mieszkańcy Wolsztyna mieli okazję posłuchać brzmienia instrumentów dętych na rynku swego miasta -  bowiem tam również zaprezentowali się młodzi muzycy. Zwieńczeniem warsztatów był koncert w sali Wolsztyńskiego Domu Kultury, na którym zaprezentowali się wszyscy uczestnicy Akademii - zarówno uczniowie, jak i profesorowie.  Wszyscy oni pokazali swe wspaniałe umiejętności  grając na finał wspólnie w jednej orkiestrze i wykonując utwór z repertuaru A. Bocellego "Time To Say Goodbye".


   GALERIA   herb

   Państwowa Szkoła Muzyczna I-go st.

   ul. 5-stycznia 20
   64-200 Wolsztyn
   tel. +48 68 384 31 50
   sekretariat@psm.bior.pl


   Copyright © Państwowa Szkoła Muzyczna I Stopnia im. Ireny Pfeiffer w Wolsztynie
   Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia
    liczba odwiedzin: 860863      online: 1
   © 2020 MBEST