Dzisiaj jest 29-09-2023
szukaj
szukaj
zamknij
  zamknij

   Państwowa Szkoła Muzyczna I-go st.
   ul. 5-stycznia 20
   64-200 Wolsztyn

   tel. +48 68 384 31 50
   e-mail: sekretariat@psm.bior.pl


   Adres elektronicznej skrzynki podawczej ESP - EPUAP:
   /PSM_Wolsztyn_0525/SkrytkaESP

   epulap

    

   ARCHIWUM
   Wydarzenia 2018/19

   Koncert Wiosenny

   Koncert Wiosenny jest cykliczną imprezą organizowaną przez naszą szkołę. W tym roku został on rozszerzony o obchody 200 rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki.Z tej podwójnej okazji 29 kwietnia na scenie sali widowiskowej Wolsztyńskiego Domu Kultury nasi uczniowie prezentowali swe talenty muzyczne. Koncert podzielony był na dwie części - pierwsza z nich była poświęcona naszemu wybitnemu kompozytorowi, Stanisławowi Moniuszce. Zgromadzona publiczność mogła wysłuchać jego kompozycji w wykonaniu szkolnego chóru, a także solistów - instrumentalistów i duetu. Druga część koncertu był okazją do zaprezentowania rozmaitych formacji, jakie działają w naszej szkole na co dzień, a także takich, które zostały powołane specjalnie z okazji koncertu. Mogliśmy więc posłuchać muzycznych prezentacji w wykonaniu duetów, tria wokalnego, zespołów smyczkowych, gitarowych i saksofonowych, by zakończyć cały koncert solidnym brzmieniem szkolnej orkiestry. Chórowi w czasie koncertu akompaniował pan Paweł Waleski, a solistom pan Karol Drynkowski.
   Znalazła się też chwila, by zaprosić na scenę zdobywców pierwszego i drugiego miejsca w grze terenowej "KOMPOZYTORZY". Wzięli w niej udział uczniowie klasy VI cyklu 6-letniego i IV cyklu 4-letniego. Musieli się oni wykazać nie tylko wiedzą z audycji muzycznych ale także umiejętnością współpracy oraz działaniem pod presją czasu. W turnieju zwyciężyła drużyna dziewcząt w składzie - Marta Lewandowska, Julia Lewandowska, Nina Dzioch i Anita Florek. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna chłopców  w składzie - Krzysztof Wiśniewski, Piotr Goździewski i Maciej Goździewski.

   GALERIA
   herb

   Państwowa Szkoła Muzyczna I-go st.

   ul. 5-stycznia 20
   64-200 Wolsztyn
   tel. +48 68 384 31 50
   sekretariat@psm.bior.pl
   Deklaracja dostępności

   Polityka prywatności RODO

   Adres elektronicznej skrzynki podawczej ESP - EPUAP:
   /PSM_Wolsztyn_0525/SkrytkaESP

   epulap


   Copyright © Państwowa Szkoła Muzyczna I Stopnia im. Ireny Pfeiffer w Wolsztynie
   Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia
    liczba odwiedzin: 1715464      online: 1
   © 2020 MBEST