Dzisiaj jest 28-01-2022
szukaj
szukaj
zamknij
  zamknij

   Państwowa Szkoła Muzyczna I-go st.
   ul. 5-stycznia 20
   64-200 Wolsztyn

   tel. +48 68 384 31 50
   e-mail: sekretariat@psm.bior.pl


   Adres elektronicznej skrzynki podawczej ESP - EPUAP:
   /PSM_Wolsztyn_0525/SkrytkaESP

   epulap

    

   Sukces naszych młodych flecistek

   Dnia 11 maja 2015 roku uczennice naszej szkoły wzięły udział w II Lubuskim Przeglądzie Najmłodszych Uczniów Klas Fletu "Czarodziejski Flet" w Międzyrzeczu. Punktualnie o godzinie 8.00 Alicja Siputa, Anita Florek, Marianna Mindak wraz z nauczycielem fletu, panem Sebastianem Łukaszewskim oraz panią Patrycją Wywrot, akompaniującą na fortepianie, wyruszyli na "wycieczkę" ku nowym wyzwaniom. Po drodze nastąpił postój w Zbąszyniu, gdzie dosiadły się uczennice wraz z pedagogami tamtejszej szkoły muzycznej.
   Po przyjeździe do Międzyrzecza nastąpiło rozpakowanie w przydzielonej klasie, rozegranie oraz próba w sali, gdzie odbywał się przegląd. Po otwarciu przeglądu przez panią dyrektor Małgorzatę Telegę nastąpiły prezentacje uczniów z różnych ośrodków- m.in. z Gubina, Wschowy, Szprotawy, Żagania, Nowej Soli i wielu innych. Po zakończeniu zmagań konkursowych odbył się kurs dla uczniów i nauczycieli na temat: Problemy wykonawcze w początkowym etapie gry na flecie. Po krótkiej przerwie odbył się koncert flecistek z Akademii Sztuki w Szczecinie, a następnie tak wyczekiwane ogłoszenie wyników. W ocenie komisji wszyscy młodzi adepci gry fletowej prezentowali wyrównany poziom, jednak należało wyróżnić z każdej grupy kilka osób. Z naszej szkoły docenione zostały: Anita Florek, która została laureatką tytułu "Czarodziejski Flet" oraz Alicją Siputa, która otrzymała wyróżnienie.
   Po konkursowych trudach przyszedł czas integracji uczniów i pedagogów szkoły w Zbąszyniu i Wolsztynie w pizzerii "Caruso", gdzie przy smacznej pizzy omówili wrażenia z występów. Wieczorem cała ekipa w dobrych humorach powróciła do szkoły z nadzieją na kolejne konkursowe wyjazdy.


   GALERIA
   herb

   Państwowa Szkoła Muzyczna I-go st.

   ul. 5-stycznia 20
   64-200 Wolsztyn
   tel. +48 68 384 31 50
   sekretariat@psm.bior.pl
   Deklaracja dostępności

   Polityka prywatności RODO

   Adres elektronicznej skrzynki podawczej ESP - EPUAP:
   /PSM_Wolsztyn_0525/SkrytkaESP

   epulap


   Copyright © Państwowa Szkoła Muzyczna I Stopnia im. Ireny Pfeiffer w Wolsztynie
   Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia
    liczba odwiedzin: 1150435      online: 1
   © 2020 MBEST