Dzisiaj jest 04-03-2021
szukaj
szukaj
zamknij
  zamknij

   Państwowa Szkoła Muzyczna I-go st.
   ul. 5-stycznia 20
   64-200 Wolsztyn

   tel. +48 68 384 31 50
   e-mail: sekretariat@psm.bior.pl


    

   ARCHIWUM
   Wydarzenia 2015/16

   Sukces szkolnego chóru

   21 maja 2016 r. chór szkolny pod dyrekcją Agnieszki Pilarek-Szumskiej wziął udział w IX Ogólnopolskim Festiwalu Chórów Szkół Muzycznych "Bel Canto" w Ostrowie Wlkp i zdobył na nim Brązowy Dyplom. W konkursie uczestniczyły 22 zespoły; wiele z nich ze szkół w dużych miastach: Warszawie, Łodzi, Wrocławiu, Bydgoszczy, Kalisza. Nasz chór wykonał w konkursie trzy utwory: "Bajka o jeżu" i "Kogutek" autorstwa patronki szkoły Ireny Pfeiffer oraz "Wesołe ptaki" A. Hundziaka i wraz z chórami z Kalisza i Ostrowa był reprezentantem Regionu Wielkopolskiego.
   Poziom festiwalowych prezentacji był w tym roku bardzo wysoki. Wśród uczestników przeważały chóry o dużej obsadzie, tak że nasz 26- osobowy zespół należał do jednych z mniejszych. Dyrygenci wybrali dla swych podopiecznych bardzo ambitne utwory i zadbali o niezwykle wysoki poziom wokalny. Dla nich też odbył się wykład "Bel canto w praktyce chóralnej" poprowadzony przez przewodniczącego jury prof. dr hab. Krzysztofa Szydzisza.
   Wszyscy uczestnicy z ogromnymi emocjami czekali na ogłoszenie wyników i koncert w wykonaniu zwycięskich chórów. Nasz chór wziął udział w Festiwalu już po raz czwarty. Największym sukcesem było zdobycie Srebrnego Dyplomu, ale ponowne osiągnięcie w postaci Brązowego Dyplomu napawa nas dumą. Przygotowanie do imprezy tej rangi wymagało naprawdę wiele pracy zarówno od dyrygenta, jak i członków chóru. Trud ten przyniósł oczekiwane rezultaty, co z pewnością jest zachętą do kolejnych intensywnych ćwiczeń gdyż kolejny - 10 jubileuszowy- Festiwal odbędzie się za dwa lata.


   GALERIA   w czasie wolnym
   herb

   Państwowa Szkoła Muzyczna I-go st.

   ul. 5-stycznia 20
   64-200 Wolsztyn
   tel. +48 68 384 31 50
   sekretariat@psm.bior.pl


   Copyright © Państwowa Szkoła Muzyczna I Stopnia im. Ireny Pfeiffer w Wolsztynie
   Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia
    liczba odwiedzin: 886296      online: 1
   © 2020 MBEST