Dzisiaj jest 29-09-2023
szukaj
szukaj
zamknij
  zamknij

   Państwowa Szkoła Muzyczna I-go st.
   ul. 5-stycznia 20
   64-200 Wolsztyn

   tel. +48 68 384 31 50
   e-mail: sekretariat@psm.bior.pl


   Adres elektronicznej skrzynki podawczej ESP - EPUAP:
   /PSM_Wolsztyn_0525/SkrytkaESP

   epulap

    

   Uroczystość nadania Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Wolsztynie imienia Ireny Pfeiffer

   Piątek 21 października 2011 roku dla Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Wolsztynie był dniem wyjątkowym, bowiem tego właśnie dnia przyjęła ona imię Ireny Pfeiffer. Dzień wcześniej odbyło się uroczyste otwarcie wystawy poświęconej życiu i twórczości patronki szkoły. Wystawę tą można było oglądać w holu Wolsztyńskiego Domu Kultury przez dwa kolejne dni. Następnie cała społeczność szkolna, zaproszeni goście, rodzice i absolwenci naszej szkoły udali się na uroczystą Mszę Świętą do kościoła p.w. Najświętszej Marii Panny. W trakcie mszy rozbrzmiewały utwory Ireny Pfeiffer w wykonaniu uczniów i pedagogów szkoły.

   Główne uroczystości zaplanowane były na dzień następny. I tak o godzinie 16.30 pani Barbara Skuza – siostrzenica pani Ireny Pfeiffer- dokonała uroczystego osłonięcia tablicy pamiątkowej w holu wolsztyńskiej szkoły, po czym wszyscy udali się do sali WDK, gdzie zaplanowano uroczystość nadania szkole imienia. Uroczystość ta rozpoczęła się od zaśpiewania hymnu i powitania zaproszonych gości. Swą obecnością zaszczycili nas między innymi: rodzina Ireny Pfeiffer w osobach Barbary, Jana i Łukasza Skuzów, Elżbiety Widłak, Wojciecha Widłaka, a także Małgorzata Bednarek – starszy wizytator, Burmistrz Wolsztyna Andrzej Rogoziński, wicestarosta powiatu wolsztyńskiego Jacek Skrobisz, dyrektor WDK Jarosław Świrszcz, Ksiądz Proboszcz Sławomir Majchrzak, a także wielu znamienitych gości, których nie sposób tu wszystkich wymienić.

   Następnie wszyscy zebrani obejrzeli prezentację multimedialną, która przybliżyła sylwetkę pani Ireny Pfeiffer, po czym głos zabrała pani dyrektor Agnieszka Pilarek-Szumska. Odczytała ona również list gratulacyjny, jaki dotarł do nas od Kardynała Stanisława Dziwisza. I wreszcie nadszedł ten najważniejszy moment uroczystości: poproszono na scenę panią wizytator Małgorzatę Bednarek, która na ręce pani Dyrektor oraz przewodniczącej Rady Rodziców Marzeny Olejniczak i Julii Seidel, przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego wręczyła akt nadania imienia Ireny Pfeiffer PSM I stopnia w Wolsztynie. Następnie głos zabierali goście, składając gratulacje i życzenia.

   Ostatnim punktem uroczystości był koncert, w którym pięknie przeplatała się muzyka Ireny Pfeiffer ze słowem mówionym - o niej właśnie. Na scenie w utworach Patronki zaprezentowali się: klasa II i III cyklu 6-letniego, Klaudia Wieczorek, Szymon Kokornaczyk, zespół smyczkowy, trio klarnetowe, Katarzyna Sobierajska, Witold Woch, Kamila Krawczyk, zespół rytmiki, zespół saksofonowy, a także chór i orkiestra szkolna. Całą uroczystość i koncert pięknie poprowadzili pani Elżbieta Cichocka i pan Robert Błoszyk.   GALERIA
   herb

   Państwowa Szkoła Muzyczna I-go st.

   ul. 5-stycznia 20
   64-200 Wolsztyn
   tel. +48 68 384 31 50
   sekretariat@psm.bior.pl
   Deklaracja dostępności

   Polityka prywatności RODO

   Adres elektronicznej skrzynki podawczej ESP - EPUAP:
   /PSM_Wolsztyn_0525/SkrytkaESP

   epulap


   Copyright © Państwowa Szkoła Muzyczna I Stopnia im. Ireny Pfeiffer w Wolsztynie
   Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia
    liczba odwiedzin: 1715414      online: 1
   © 2020 MBEST