Dzisiaj jest 20-01-2021
szukaj
szukaj
zamknij
  zamknij

   Państwowa Szkoła Muzyczna I-go st.
   ul. 5-stycznia 20
   64-200 Wolsztyn

   tel. +48 68 384 31 50
   e-mail: sekretariat@psm.bior.pl


    

   SZKOŁA
   Letnia Akademia Instrumentów Dętych

   VIII Letnia Akademia Instrumentów Dętych

   Dnia 11 sierpnia 2014r. w sali kameralnej Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Ireny Pfeiffer w Wolsztynie odbyło się uroczyste otwarcie VIII Letniej Akademii Instrumentów Dętych.Otwarcia dokonał Burmistrz Wolsztyna Andrzej Rogoziński. Na tegoroczną Akademię przyjechali uczniowie, studenci i profesorowie wyższych uczelni z całego kraju. Warsztaty prowadzone były w czterech specjalnościach. Zajęcia z fletu prowadziła ad dr Agata Igras - Sawicka, klarnetu - prof. Bogdan Ocieszak, fagotu - prof. Grzegorz Dąbrowski a saksofonu - ad. dr hab. Dariusz Samól.
   Uczestnicy Akademii brali udział w zajęciach indywidualnych, zespołach kameralnych, orkiestrze saksofonowej, procowali z akompaniatorami oraz prezentowali się na koncertach.
   Pierwszy koncert odbył się 11 sierpnia w auli Liceum Ogólnokształcącego w Wolsztynie i zaprezentowali się na nim pedagodzy prowadzący zajęcia Akademii. Słowa uznania i podziękowań na ręce wykonawców złożyła przewodnicząca Rady Miejskiej pani Bogusława Tuchocka.
   Uczestnicy Akademii zaprezentowali się szerszej publiczności na Rynku w ramach Letniej Sceny Muzycznej organizowanej przez Wolsztyński Dom Kultury, a pełnię posiadanych umiejętności udoskonalonych na warsztatach  pokazali podczas koncertu kończącego Letnią Akademię. Koncert ten odbył się 16 sierpnia (również w gościnnych progach wolsztyńskiego liceum) i był ukoronowaniem kilkudniowych zajęć.


   GALERIA
   herb

   Państwowa Szkoła Muzyczna I-go st.

   ul. 5-stycznia 20
   64-200 Wolsztyn
   tel. +48 68 384 31 50
   sekretariat@psm.bior.pl


   Copyright © Państwowa Szkoła Muzyczna I Stopnia im. Ireny Pfeiffer w Wolsztynie
   Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia
    liczba odwiedzin: 856327      online: 1
   © 2020 MBEST